ПРОТОКОЛ № 183
від 28 листопада 2017 року


Наукові збори розпочалися із хвилини мовчання в пам’ять про багаторічного Голову Харківського Історико-Філологічного Товариства Ігоря Леонідовича Михайлина, який відійшов у вічність 4 листопада 2017 р.

 

Присутні:

 ЧЛЕНИ ТОВАРИСТВА: Сергій Вакуленко, Володимир Маслійчук, Анатолій Нелюба, Катерина Каруник, Владислав Яценко, Тетяна Трофименко, Євген Редько, Василь Саган, Вікторія Склярова, Валерій Романовський
 ГОСТІ:

 Ольга Корнієнко, Ольга Вовк, Ігор Муромцев

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. Доповідь аспірантки з кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Ольги  Корнієнко «Сатира як інструмент формування уявлень про моду в радянському суспільстві».

 Запитання ставили:  А. М. Нелюба, В. Л. Маслійчук, В. Б. Яценко, І. В. Муромцев, С. В. Вакуленко; Kornijenko 28.11.2017
 У дискусії виступили:

 В. Л. Маслійчук, А. М. Нелюба, В. Ф. Саган, В. Б. Склярова, І. В. Муромцев, С. В. Вакуленко.

 

2. Доповідь кандидата історичних наук, професора Ігоря Муромцева «Юрій Шевельов як рецензент».

Muromcev 28.11.2017 Запитання ставили: А. М. Нелюба, В. С. Романовський, С. В. Вакуленко;
 У дискусії виступили:

 А. М. Нелюба, С. В. Вакуленко.

 

 

3. Оголошення.

 Сергій Вакуленко:

Ми маємо пропозицію наступні наукові збори Товариства призначити на 19 грудня 2017 (це буде третій вівторок місяці, не четвертий). Виступити з доповідями в грудні зголошувалися: від літературознавчої секції ‒ Анатолій Новіков, від історичної ‒ Ольга Вовк.  Треба попередити п. Новікова про дату чергових наукових зборів ХІФТу.  Отже орієнтуємося на 19 число й тримаймося на зв’язку про всякий випадок.

Висловлюю подяку Харківському Літературному Музеєві за надане для наших зустрічей приміщення. Наступне наше засідання напевно тут-таки і збиратимемо.

 

Вікторія Склярова: 

16-17 грудня ц. р. до Харкова приїдуть студенти-філологи із м. Кропивницького.  Виникла пропозиція зорганізувати для них ознайомчий круглий стіл про Юрія Шевельова в приміщенні Харківського реґіонального інституту державного управління при Президентові України.  До цього спілкування залучатимуться студенти й аспіранти з Університету Каразіна та з Педагогічного Університету.  Закликаю членів і симпатиків ХІФТу також долучитися до цієї акції, адже дізнатися про Шевельова від наших науковців було б дуже корисно для студентів із Кропивницького.

Можливо Товариству не завадило б популяризувати свою діяльність серед студентів взагалі. Задля цього можна зробити коротенький відеоролик про наукові засідання ХІФТу й викласти його в інтернет мережі.

 

 Володимир Маслійчук: 

Хочу сповістити присутніх, що вже ближчим часом (із нового року) я маю на меті відновити роботу Товариського сайту в інтернеті.

 

 Анатолій Нелюба:  Тамара Михайлина запрошує 10 грудня (це буде неділя) на 10 годину ранку до с. Артемівки (Мерефа) охочих пом’янути Ігоря Леонідовича Михайлина на сороковий день по його смерті. Прошу повідомляти мене, щойно хтось виявить бажання й намір поїхати на поминки 10 грудня.

 

 

 

Наукові збори Харківського історико-філологічного товариства

проходили в Харківському Літературному Музеї

за адресою вул. Дмитра Багалія, 6