ПРОТОКОЛ № 172

від 20 вересня 2016 року

Присутні:

члени Товариства: І. Л. Михайлин, В. С. Романовський, ІООржицький, К. Д. Каруник, С. В. Вакуленко, А. М. Нелюба, Д. В. Миколенко;

гості: О. Скоробогатова, А. Козлова, І. Лунау, Ю. Крикун, Ю. Костіна, В. Пупій, О. Калашник.

 

Порядок денний:

        Засідання розпочалося з того, що голова Товариства професор Ігор Михайлин відрекомендував присутню на засіданні Ірину Лунау, на очах у якої відбувалося становлення Товариства в кінці 1980-х — на початку 1990-х років. Ірина зараз мешкає в США.  Після отримання у Facebook повідомлення про вихід у світ праці І. Л. Михайлина «Літературна Харківщина: книга друга» Ірина написала авторові: «Готуйте книгу третю. Я її профінансую».  І от сьогодні Ігор Михайлин подарував Ірині Лунау два сигнальні примірники книжки «Літературна Харківщина: книга третя».Skorobogatova

    

       1. Доповідь доктора філологічних наук, професора-завідувача кафедри слов'янських мов Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди  Олени  Скоробогатової  «Поетична морфологія: сучасний стан, завдання, перспективи».

        Запитання ставили: АМНелюба, ІООржицький, СВВакуленко, ІЛунау, КДКаруник, ІЛМихайлин.

        В обговоренні виступили: АМНелюба, ІООржицький, СВВакуленко, І. Л. Михайлин.

 

     

Mykolenko

      

 

       2. Доповідь кандидата історичних наук, доцента, докторанта кафедри Нової та Новітньої історії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна  Дмитра  Миколенка  «Між відродженням національного роману та марксистською спадщиною: Стефан Стамболов в оцінцах сучасної болгарської історіографії».

       Запитання ставили: В. С. Романовський, С. В. Вакуленко, АМНелюба, І. Л. Михайлин, ІЛунау.

       В обговоренні виступили: В. С. Романовський, І. Л. Михайлин.

       

 

   

 

 3Оголошення

        Михайлин І. Л.:  

25 жовтня має відбутися наступне засідання нашого товариства.  Цього року минають відразу дві ювілейні дати: 140-річчя від заснування Харківського історико-філологічного товариства (бо це відбулося в 1876 році) і 25 років від часу його відновлення в 1991 році.  Різні особи, які мали чи мають стосунок до Товариства висловлюють думку про те, що ми не можемо зіґнорувати ці важливі для історії Товариства дати.  Управа, обговоривши ситуацію, виступає з ініціативою провести 25 жовтня урочисту академію на честь названих ювілеїв.  Управа звертається з проханням до всіх активних і неактивних членів Товариства взяти участь у цьому засіданні.  Ми розраховуємо на те, що, можливо, хтось підготує академічну доповідь, але в основному ставка робиться на усний мемуарний жанр.  Багато що з історії Товариства може безнадійно забутися.  Пропонується кожному з присутніх виступити із своїми «Словом про Товариство», принести з собою світлини чи якісь інші наочні матеріали.  Сподіваємося на активну участь членів Товариства в підготовці та проведенні цієї урочистої академії.

         

Вакуленко С. В.:  

Кошти, зібрані на наступний, шістнадцятий том нашого «Збірника ХІФТ» уже перевалили за половину.  Ми сподіваємо набрати невдовзі потрібну суму з продажу наших книжок.  А відтак, ми можемо оголосити збирання матеріалів до цього, нового, тому.  Нагадую, що, крім наукових статей, ми потребуємо гарно написаних рецензій, документальних, архівних матеріалів, підготовлених для публікації.  Прошу цю інформацію поширювати, особливо серед членів Товариства.

 

           Управа Товариства пропонує обрати Катерину Каруник куратором сайту Харківського історико-філологічного товариства. Вона вже певний час провадить інформативне наповнення Товариського сайту.

          Голосуванням присутніх членів Товариства була прийнята ухвала про призначення Катерини Каруник куратором сайту Товариства.