ПРОТОКОЛ № 169

від 26 квітня 2016 року

Присутні:

члени Товариства: І. Л. Михайлин, В. С. Романовський, І. О. Оржицький, К. Д. Каруник, С. В. Вакуленко, В. Л. Маслійчук;

гості: В. В. Лукашенко, С. Азовцева, І. Сердюк, С. А. Ніколенко.

 

Порядок денний:

       1. Доповідь кандидата історичних наук, доктора кафедри історії України Полтавського національного університету імені В. Г. Короленка  Ігоря Сердюка  «Вік дитинства та його періодизації в суспільстві Гетьманщини XVIII століття».

          Запитання ставили: І. О. Оржицький, С. В. ВакуленкоІ. Л. Михайлин.

          В обговоренні виступили: В. С. Романовський, В. Л. Маслійчук, С. В. Вакуленко.

    

       2. Доповідь аспіранта кафедри історії української літератури Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна  Софії Азовцевої «Концепт у проповідях Антонія Радивиловського».

          Запитання ставили: В. С. Романовський, І. О. Оржицький, І. Л. Михайлин.

          В обговоренні виступили: С. В. Вакуленко, І. О. ОржицькийІ. Л. Михайлин.

 

       3. Оголошення

       Вакуленко С. В.:  

       І.  Наш сайт стає привабливішим, завдяки чому збільшується число відвідувачів.  Наш задум — подавати більш активно рубрику «Події». Це можуть бути невеличкі репортажі чи нариси про заходи, у яких беруть участь члени Товариства.  Вітаються світлини чи якісь інші зображальні матеріали.  Просимо такі матеріали надсилати на адресу наукового секретаря Товариства, С. В. Вакуленка, або на електронну скриньку Товариства Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

      ІІ.  Я прочитав в мережі про становище Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в Старобільську.  Найбільше викладачі скаржаться на втрату бібліотеки.  Я подумав, що ми могли б допомогти своїм колегам.  Ми могли би зібрати книжки для їхньої бібліотеки, пошукати зв’язку й відправити туди зібрані книжки.

       Ухвалили:

Оголосити збирання книжок для бібліотеки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (Старобільськ).  Зносити книжки потрібно на кафедру журналістики і класти на стіл професора І. Л. Михайлина.

 

Михайлин І. Л.:  

       І.  До Товариства подав заяву, отримав рекомендації, а відтак, і прийнятий наш колега Михайло Михайлович Красиков.

      ІІ.  На прохання Харківського літературного музею Товариство в травні проводить виїзне засідання на Міжнародне свято «Ніч музеїв».  Цього року це свято призначене на 21 травня.  Це субота.  Ми розпочнемо роботу в наш час — о 15.15.  Літературний музей розташований відтепер на вулиці Дмитра Багалія, а відтак, запросив нас провести невеличку академію на честь цього найвидатнішого історика Харкова.  Підготовлені цікаві доповіді:

      Валерія  Романовського  «Дмитро Багалій як учасник і організатор Археологічних з’їздів»,

      Ігоря  Михайлина  «Д. І. Багалій як автор газети «Харьковские губернские ведомости»

Прошу всіх підтримати цей захід присутністю членів Товариства та поширенням про нього інформації серед наших симпатиків.