ПРОТОКОЛ № 168

від 23 березня 2016 року

Присутні:

члени Товариства: І. Л. Михайлин, І. О. Оржицький, К. Д. Каруник, В. Ф. Саган, Є. О. Редько, С. В. Вакуленко, В. Л. Маслійчук;

гості: Н. Єфименко, В. Проненко, Е. І. Зуб, П. В. Єремєєв, В. Лукашенко, Р. Любавський.

 

Порядок денний:

       1. Доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри романської філології та перекладу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Ігоря Оржицького «Трилогія» Генріка Сенкевича як проукраїнський текст.

          Запитання ставили: П. В. Єремєєв, С. В. Вакуленко, В. Л. Маслійчук, І. Л. Михайлин.

          В обговоренні виступили: В. Л. Маслійчук, С. В. Вакуленко, В. Ф. Саган, І. Л. Михайлин.

    

       2. Доповідь кандидата історичних наук, доцента кафедри історії України Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Романа Любавського Повсякденне життя робітників Харкова 1920–1930-х років.

          Запитання ставили: С. В. Вакуленко, В. Л. Маслійчук, Є. І. Зуб, К. Д. Каруник, Є. О. Редько, І. Л. Михайлин.

          В обговоренні виступили: В. Л. Маслійчук, Є. І. Зуб, І. Л. Михайлин.

       3. Оголошення

     Михайлин І. Л.:  

До Товариства звернувся Михайло Михайлович Красиков з проханням підтримати його звернення до Голові ХОДА, співголові Робочої групи із забезпечення реалізації в Харківській області Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” Райніну І. Л.

     Я розіслав цей лист усім членам Товариства. З ним усі члени Товариства ознайомилися. Тому Звернення М. М. Красикова я просто додаю до протоколу.

    Від членів Товариства я отримав такі письмові коментарі:

    1) від Ірини Склокіної, 11 березня 2016 року.

  Шановний пане Ігоре, шановні колеги, дякую за листа. Дуже поважаю Михайла Михайловича, але погодитися з усіма його пропозиціями важко. Передусім - вважаю вкрай поганою ідею називати райони іменами людей. Те, що пасувало б для вулиці, не пасує до району. Думаю, що це особиста думка дуже досвідченого і шанованого фахівця, і шкода, що він не висловив свої думки раніше, коли власне працювала і громадська група у фейсбуці, яка генерувала пропозиції перейменувань.

  З повагою, Ірина.

 

    2) від Галини Хоменко, 20 березня 2016 року.

    Шановний Ігоре Леонідовичу!

      Якщо можна, могла б подати одну думку щодо пропонованої Паном М. Красиковим нової топоніміки. Вона стосується вулиці Артема/Алчевських.

      Як на мене, "польська" асоціація Михайла Красикова варта уваги.

      Єдине, не обмежувалася б фактом відвідування Адамом Міцкевичем Харкова. Думаю, за умов Європейського вибору України Польща має цікавити нас тим, чого досі не маємо самі: йдеться про невдаваний інтерес держави до освіти, про що свідчить історія Яґеллонського університету (відомо, щоб відродити його роботу король та королева Ядвіга віддали всі коштовності, навіть атрибути влади були бутафорією). На знак шани до таких володарів і до такого університету запропонувала б назвати вулицю Яґеллонською.

  Вибір назви умотивовується не лише місцем розміщення Польського консульства, але й декількох Харківських університетів, для яких один із найстаріших і найсерйозніших університетів Європи міг би стати зразком.

  З повагою, Галина Хоменко.

 

 Усні консультації дали такий результат: Товариство не має одностайної думки щодо перейменувань.

В обговоренні виступили: С. В. Вакуленко, К. Д. Каруник, В. Л. Маслійчук.

 

  Ухвала зборів:

  1. Товариство не може висловити свою думку з огляду на множинність поглядів членів Товариства на проблему перейменувань тононіміки

  2. Запропонувати членам Товариства викласти свої пропозиції в індивідуальних зверненнях за зразком М. М. Красикова.

 

  На зборах подав заяву і був прийнятий до лав Товариства Павло Вікторович Єремєєв — кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Східної Європи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.