publ Shevelov HenezaЮрій Шевельов

До питання про генезу й природу називних речень. – Харків: Харківське історико-філологічне товариство, 2012. – 135 с. 

На підставі цієї розвідки Український Вільний Університет у Мюнхені присудив 1949 р. Юрієві Шевельову докторський ступінь.  Уперше вона була оприлюднена 1947 р. на правах рукопису т. зв. “цикльостилем” (способом, подібним до пізнішого ротапринту).  Роботу над цією книжкою Шевельов розпочав 1941 р. в Харкові, а довів до логічного завершення (публікації) вже на еміґрації в Німеччині.  У ній подано найдокладніший ще й дотепер в українському мовознавстві розгляд категорії називних речень в аспекті їх походження та функціонування в літературній мові ХІХ–ХХ ст.  У новому виданні, підготованому до друку Катериною Каруник за участі Сергія Вакуленка, виправлено деякі друкарські помилки первісного тексту, звірено цитати та посилання.  Окрім того, додано відсутні в першодруці алфавітний список використаної літератури та покажчики (іменний і предметний).

Цією публікацією Харківське історико-філологічне товариство відзначило 10-ті роковини з дня смерті Юрія Шевельова, свого першого почесного члена.

 

Зміст:

Катерина Каруник  Між Харковом і Мюнхеном: "переходова" наукова праця Юрія Шевельова (с. 3–18)

До питання про генезу й природу називних речень (с. 19–97)

Zusammenfassung, Deutsch von Erwin Koschmieder (с. 98–112)

Цитована література (с. 113–118)

Іменний покажчик (с. 119–124)

Предметний покажчик (с. 125–133).

 

Придбати книжку можна в книгарні "Смолоскип" (м. Київ, вул. Межигірська, 21) або, надіславши своє замовлення на електронну скриньку книгарні Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., отримати поштою.