ПРОТОКОЛ № 159 

  від 24 березня 2015 року 

   

Присутні:

члени Товариства: І. Л. Михайлин, В. Б. Яценко, А. М. Нелюба, С. В. Вакуленко, В. Л. Маслійчук, М. П. Сподарець, О. П. Рибка,  В. Ф. Саган, Т. М. Трофименко, В. В. Склокін, О. В. Щербань;

гості: прот. Олег Козуб, Н. М. Карікова, О. Ю. Матушек, С. С. Скляр.  

     

Порядок денний:  

1. Доповідь кандидата філологічних наук, заступника директора з наукової роботи Харківського літературного музею Тетяни Трофименко «Іван Дніпровський : маловідомі сторінки життя та творчості».

2015 03 26 erste

   Наукові збори були присвячені 120-річчю від дня народження Івана Дніпровського — чільного діяча культури 1920-х – поч. 1930-х років, поета, прозаїка, драматурга, письменника з кола Миколи Хвильового та Миколи Куліша. За матеріалами відомих джерел та неопублікованих рукописів, що зберігаються в Центральному державного архіві літератури та мистецтва в Києві та у фондах Харківського літературного музею, було висвітлено, яким було дитинство письменника, роль Льва Толствого та листування з ним майбутнього письменника, дано відповідь на питання, чому обернувся невдачею його перший шлюб та чи правда, що Дніпровський убив свою першу дружину. В окремому сюжеті розглянуті його подальші стосунки з жінками (хто ж був головною в житті митця, або Мура vs Чайка), харківський літературний побут (з можливістю посидіти на дивані Тичини з помешкання в будинку «Слово»), а також сюжет, пов’язаний з таємницею «справжнього авторства» «Тихого Дону».

2015 03 26 zweite

 

2. Оголошення.

   Сергій Вакуленко приніс на засідання першу партію й презентував прсутнім 15-й том «Збірника Харківського історико-філологічного товариства», розповівши про його зміст та авторів. Він, зокрема відзначив, що розпочинають том матеріали «З нагоди ювілею» — «Троїсте віншування», у якому виступили Ольга Волосова, олег Коцарев та Ігор Оржицький з привітаннями голові Товариства — Ігорю Михайлину на його 60-річчя. Том вийшов поважний, на приблизно 500 сторінок. У ньому опубліковано матеріали листування родини Муромцевих та листування Ростислава Доненка з Юрієм Шевельовим, подано статті Ю. Шевельова про Олександра Потебню. Опубліковано цікаві наукові розвідки. Серед авторів найстаршому 82 роки, а наймолодшому — 26 років. С. Вакуленко висловов подяку Володимиру Маслійчукові за благодійний внесок на видання 15-го тому «Збірника» в розмірі 2,56 тисячі гривень. Собівартість тому внаслідок знецінення гривні склала 101 гривню. Продаватимемо ми його по 100 грн. Просимо авторів викупити відразу про три примірника.

   На засіданні всі книжки були викуплені.

   Владислав Яценко розповів про наступне засідання, яке заплановане на 28 квітня 2015 року і на якому з доповідями виступлять історики.

2015 03 26 dritte

 

ЗАСІДАННЯ ВІДБУЛОСЯ

в Харківському літературному музеї

за адресою: вул. Фрунзе, 6.