publ pronenko dialektyka oporyВолодислав Проненко

Діалектика опору. — Харків: Права людини, 2010. — 120 c.; 9 фотоілюстрацій, 5 гравюр Валерія Бондаря.

 

У книжці подано добірку з 23 публіцистичних нарисів харківського журналіста Володислава (Владислава) Проненка, датованих 2002–09 рр.

У цих публікаціях автор часто торкається визначних, але через різні причини маловідомих явищ української інтелектуальної, культурної та політичної історії та сьогодення. Серед постатей, що привернули до себе авторову увагу, — харківський губернатор Андрій Леванідов, політичні діячі Микола Міхновський, Володимир Доленко, Йосип Позичанюк, письменник Аркадій Любченко, малярі Василь Кричевський і Валерій Бондар, церковні діячі Йосип Сліпий, Мстислав Скрипник і Микола Сарма-Соколовський, радянські політв’язні Лариса Богораз і Анатолій Марченко. Більшість із-поміж цих людей поєднує те, що в їхній біографії на різну міру був присутній Харків — місто, яке часом набуває несподіваного забарвлення в Проненковому насвітленні.

Кілька статей присвячено історії українського радіомовлення закордонних радіостанцій (Ватиканського радіо, радіо «Свобода», «Голосу Америки», «Німецької хвилі»).