Maksim BalaklitskijМаксим Анатолійович Балаклицький

Народився 18 червня 1977 року в м. Харкові.

У 1994–1999 роках учився в Харківському педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди, спеціальність «українська мова та література, англійська мова».

У 1999–2002 року навчався в аспірантурі на кафедрі української та світової літератури того ж вузу. Працював шкільним учителем англійської мови, керував низкою видавничих проектів навчальної літератури.

2004 року у вченій раді Інституту літератури НАН України (Київ) захистив кандидатську дисертацію зі спеціальності «українська література». Тема дисертації — «Іван Багряний: «нова релігійність» як конструент художньої творчості». 2007 року отримав учене звання доцента. З 2005 року працює на кафедрі журналістики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Є лауреатом ІІІ премії видавництва «Смолоскип» 2004 року за дослідження «Нова релігійність» Івана Багряного».

Займається релігійною журналістикою, є редактором сайту www.asd.in.ua. 

vakulenko xiftСергій Валентинович Вакуленко — Голова Харківського історико-філологічного товариства.

Народився 1960 р. в Харкові, де й закінчив місцеву середню школу № 51, а відтак філологічний факультет Харківського університету (з відзнакою).  По закінченні студій викладав у 1982—86 рр. російську мову студентам-чужинцям у Харківському політехнічному інституті.  Рівночасно працював перекладачем науково-технічної літератури в Харківській торговельно-промисловій палаті (італійська, портуґальська, словацька, чеська та французька мови).  У 1986—89 рр. навчався в аспірантурі Університету дружби народів ім. Патріса Лумумби (Москва, Росія), здобувши там-таки 1989 р. науковий ступінь кандидата філологічних наук із фаху “порівняльно-історичне, типологічне та зіставне мовознавство, теорія перекладу”. 

varychІнформація відсутня.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

holoborodkoІнформація відсутня

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

danylenko

Викладач російської мови й культури на кафедрі сучасних мов і культур в Університеті Пейс (Pace University, New York).

Наукові інтереси: слов'янські мови, східні та центральноєвропейські слов'янські мови в діахронії та синхронії, слов'янська соціолінґвістика (правопис і національна ідентичність), слов'янські мови в еміґрації (питання мовної взаємодії); історія мовознавства; типологія мов та індоєвропейські студії; давня російська цивілізація; середньовічні та ранньомодерні слов'янсько-мусульманські зв'язки.

 Освіта:

1993-96   Докторантура при Харківському педагогічному університеті (Україна).

1987-90   Аспірантура на здобуття ступеня кандидата наук із фаху "Загальне мовознавство" (Університету дружби народів ім. Патріса Лумумби, Москва, Росія). Тема дисертації: «Типологічна характеристика місцевого відмінка прикметників у французькій і російській мовах».

1977-82  Вища освіта (ступінь маґістра російської філології) з фаху "Російська мова як іноземна; російська мова та література"  у Харківському державному університеті (Україна).

domanovsky

Андрій  Миколайович  Домановський

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків, доцент кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Народився в с. Липці Харківського р-ну Харківської обл. 1997 р. із золотою медаллю закінчив Липецьку загальноосвітню школу імені П. В. Щепкіна. Того ж року вступив на історичний факультет Харківського національного університету імен В. Н. Каразіна, який закінчив 2002 р. Спеціалізувався на кафедрі історії стародавнього світу та середніх віків.

Протягом 2002–2003 рр. працював викладачем історії у Юридичному ліцеї Харківського національного університету внутрішніх справ та Навчально-виховному комплексі № 178 «Освіта» (м. Харків), старшим лаборантом історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна.  У 2003 р. вступив до аспірантури, яку закінчив 2006 р.  Наступного року оборонив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук на тему: «Державний контроль і регулювання торгівлі у Візантії IV–IX ст.» (науковий керівник — проф. Сорочан С. Б.).

Ieremeev    Павло Вікторович Єремеєв

кандидат історичних наук, доцент на кафедрі історії Східної Європи в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kalashnykІнформація відсутня

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

karunyk

Голова мовознавчої секції. Народилася 1987 р. в місті Харків.

2009 р. закінчила український мовно-літературний факультет Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, там-таки, при кафедрі української мови навчалася в аспірантурі.  У 2012—2015 рр. студіювала соціолінґвістику та мовну політику СРСР в університеті Альберта-Людвіґа (Фрайбурґ, Німеччина).

Учасниця міжнародних дослідницьких проєктів:  «Region, Nation and Beyond. An Interdisciplinary and Transcultural Reconceptualization of Ukraine» (2012—2014);  «Унормування, розунормування та перевнормування української мови (1920—2015 рр.)» (2015—2016).

Коло наукових інтересів:   історія українського мовознавства, Ю. Шевельов та його лінґвістичний доробок, історія української мови ХХ ст., історична соціолінґвістика.

kysil khiftВіктор Васильович Кисіль

народився 10 серпня 1972 року в селі Губарівка Богодухівського району Харківської області.

У 1979 році вступив у перший клас Губарівської неповної середньої школи, яку успішно закінчив у 1987 році. З 1987 року по 1989 рік навчався у Гутянській середній школі Богодухівського району Харківської області, де здобув повну середню освіту.

З вересня 1989 року по серпень 1990 року працював на посаді слюсаря з ремонту і обслуговування перевантажувальних машин ІІІ розряду на Гутянському елеваторі, розташованому в с. Губарівка Богодухівського району Харківської області.

1 вересня 1990 року вступив на перший курс філологічного факультету Харківського державного університету, де навчався до 1995 року, отримавши вищу освіту. Під час навчання в університеті працював інспектором служби безпеки ХДУ, з якої звільнився у липні 1996 р.

Із 31 серпня 1995 р. по 7 липня 1997 р. працював учителем української мови та літератури середньої школи №78 м. Харкова.